Thomire & Cie en Louis Moinet, Buitengewone schouwgarnituur in Carrara marmer en vergulde brons. Parijs werk circa 1850.

LOT 405:

€ 5.000 - € 6.000

Lot Nummer 405
Thomire & Cie en Louis Moinet, Buitengewone 3-delige schouwgarnituur in Carrara marmer en vergulde brons. "De visvangst". Louis Moinet (Bourges 1768- Parijs 1853) Horlogemaker en professor aan de Academie voor Schone Kunsten, in het Louvre. Uitvinder van "le compteur de tierces", de eerste chronograaf ooit gemaakt. Moinet is ook gekend om zijn beroemde uurwerkentraktaat gepubliceerd in 1848, het mooiste horlogeboek van zijn eeuw, waarin hij de beste uurwerktechnieken beschrijft. Louis Moinet produceerde verschillende klokken in samenwerking met Thomire, de realisaties waren over het algemeen grote prestigieuze modellen. Na het pensioen van de bekende sculpteur en bronsgieter Pierre-Philippe Thomire in 1823, zetten de schoonzoon en kleinkinderen de activiteiten verder onder de naam Thomire & Cie. Rijkelijk bewerkte pendule met centrale bronzen middenstuk gesigneerd Thomire & Cie à Paris, blauwe wijzerplaat gesigneerd Thomire et Cie en Ls Moinet Hr Paris. Beide kandelaars op een basis van 3 hoorn blazende Tritons met daarboven telkens een kop van een jachthond, een vos en een hert. Een pendule in marmer en brons is te vinden in het Musée des Arts Décoratifs te Parijs. Parijs werk circa 1850.
Details Klok: 74 x 43 x 27 cm.
Kandelaars: 77 cm.
Schatting € 5.000 - € 6.000