Baron Armand Van Zuylen, interieur scene met een welstellende dame in een belle epoque jurk. Circa 1880.

LOT 340:

€ 800 - € 1.200

Lot Nummer 340
Baron Armand Van Zuylen, interieur scene met een welstellende dame in een belle epoque jurk. Armand van Zuylen, amper 18 jaar oud, studeerde schilderkunst aan de Academie voor Schone Kunsten in Antwerpen. Zijn passie voor de kunstgeschiedenis en de erfenis van zijn vader brachten hem er in 1867 toe om zijn eigen collectie op te bouwen rond vier disciplines: wapens, muziekinstrumenten, textiel en kostuums, horloges en klokken. Later richtte hij zich ook op schilderkunst, beeldhouwkunst, middeleeuwse kunst, porselein en keramiek, waardoor zijn collectie zich kon ontwikkelen en een van de belangrijkste in België kon worden in termen van kwaliteit, aantal en diversiteit van de verzamelde werken. Als schilder en verzamelaar tegelijk wijdde hij zijn leven aan de promotie van de kunsten, met name door een deel van zijn collectie uit te lenen aan gerenommeerde tentoonstellingen (bijvoorbeeld de Nationale Tentoonstelling van België in 1883). Gesigneerd rechtsonder. Olie op doek, circa 1880.
Details 69 x 59 cm. (zonder kader) 93 x 82 cm. (met kader)
Schatting € 800 - € 1.200

herdoekt.