Frédéric Boucheron, Clement Massier en Lucien Hirtz. Gesmeed zilver en keramiek. Parijs werk circa 1897.

LOT 251:

€ 2.000 - € 3.000

Lot Nummer 251
Frédéric Boucheron, Clement Massier en Lucien Hirtz. Uitzonderlijk vitrineobject in gesmeed zilver en geglazuurde keramiek met iriserend oppervlak. Parijs werk circa 1897.
Frédéric Boucheron (Parijs 1830 - 1902) juwelier, goudsmid. Hij begon zijn zaak in 1858 onder de arcades van het Palais Royal, Galerie de Valois n°150 in het centrum van Parijs. Zijn innovatieve ingesteldheid leverde hem een gouden medaille op tijdens de wereldtentoonstelling te Parijs in 1867 en de "Grand Prix" op dezelfde tentoonstelling in 1878. Boucheron verplaatste zijn zaak in 1893, als eerste juwelier, naar "the Place Vendôme" een plein op een boogscheut van de Opéra van Parijs, waar het nog steeds gevestigd is. (nr. 26) Zijn sieraden en kunstvoorwerpen worden erg gewaardeerd in aristocratische kringen en worden gedragen en aangekocht door koninklijke families en de high society. In 1897 opende Frédéric Boucheron zijn eerste buitenlandse filiaal in Moskou. Bij het overlijden van Frédéric Boucheron in 1902 zorgden zijn kinderen voor de verdere toekomst van Maison Boucheron.
Clement Massier (Vallauris 1845 - Golfe-Juan 1917) Keramist, broer van de gekende keramist Delphin Massier. Clement wordt beschouwd als de grondlegger van de moderne keramische industrie van Vallauris aan het begin van de 20ste eeuw. Vanaf 1856 werkte hij bij zijn vader, Jacques Massier en werd er geïnitieerd door de Italiaanse meester keramist Gaetona Gandolfi. In 1883 richtte hij zijn keramiek fabriek op in Golfe-Juan, op de weg die Monaco, Nice en Cannes verbindt. Dit zal hem de mogelijkheid geven een rijk en kosmopolitisch toeristisch clienteel op te bouwen. In 1887 werd hij officieel leverancier van de Kroon van Engeland. Lucien Lévy-Dhurmer, die van 1887 tot 1895 als artistiek directeur voor Massier werkte, zal Clement kennis laten maken met de prachtige iriserende reflecties uit zijn Spaans-Moorse verzameling keramiek, wat hem ertoe aanzet gepassioneerd onderzoek te doen om nieuwe soorten metaalachtige reflecties te ontwikkelen op het aardewerk. "La céramique emaillée à surface irisée" ou "au lustre métallique". Tijdens de Wereldtentoonstelling van 1889 leverde zijn turquoise keramiek hem een gouden medaille op. Keramiek au lustre métallique is te zien in belangrijke privé verzamelingen en tentoongesteld in musea zoals het Musée d'Orsay te Parijs, Kirkland Museum of fine and Décorative Arts, Royal Museum of Fine Arts Belgium, Musée de la céramique de Vallauris, Musée de Reims, enz.
Lucien Hirtz (Nancy 1864 - Parijs 1928) ontwerper. Hij werkte samen met grote juweliers zoals Falize en Boucheron voor wie hij sieraden en kunstobjecten maakte. Hij studeerde aan "l'Ecole Nationale des Arts Décoratifs" en op 21-jarige leeftijd trad hij in dienst bij Falize als tekenaar. In 1893 werd hij de eerste ontwerper voor Maison Boucheron.
Een coupe in keramiek en zilver is terug te vinden in het archief van Boucheron in 1897 onder de naam "Coupe en grès, pieds et bords en feuillages et anses têtes de loups". Een exemplaar met een gelijkaardige montuur en faience van Auguste Delaherche werd eerder verkocht bij Christie's, 3 juni 1975, Studio Pottery Art Nouveau and Cameo Glass, lot 27.
Details 8 x 16 x 10 cm.
Schatting € 2.000 - € 3.000